Dantų protezavimas

Mūsų klinikoje siūlomi įvairių rūšių protezai: lieti, metalo plastikos, metalo keramikos, bemetaliai vainikėliai, įvairių modifikacijų tiltai, sudėtingi lanko atraminiai protezai su įvairiomis fiksavimo sistemomis, plokštelės, protezavimas ant implantų.

Dantų protezavimas fiksuotais protezais

Kai kurių defektų dantų vainikų srityje dėl didelės apimties ir kitų ypatybių, negalima pašalinti plombuojant. Tokiais atvejais danties atkūrimui gali būti naudojami įklotai ir užklotai bei vainikėliai. Dažniausiai naudojami metalo keramikos ir bemetalės keramikos konstrukcijos vainikėliai. Siekiant, kad rezultatas būtų kuo estetiškesnis, o apnašų kaupimasis sukeltų kuo mažiau rūpesčių pacientui, šiuo metu fiksuoti protezai dažniausiai gaminami cirkonio oksido pagrindu.

Dantų eilių defektus, kurie susidarė pacientui praradus vieną ar keletą dantų, galima šalinti naudojant tiltinius protezus. Deja, šis gydymo metodas išsiskiria dideliu trūkumu – taikant jį, tenka šlifuoti ir papildomai apkrauti gretimus dantis, taip pat sudėtingėja burnos higiena, nukenčia atraminiai dantys, prastėja jų prognozė. Dėl šių priežasčių pacientams rekomenduojama rinktis dantų implantus, ypač tais atvejais, kai gydant tiltiniais protezais būtina šlifuoti gretimus sveikus dantis.

Mūsų klinikoje dirbantys specialistai bendradarbiauja su kokybiškus produktus tiekiančiomis, sertifikuotomis dantų technikos laboratorijomis Lietuvoje. Fiksuoti dantų protezai paprastai paruošiami po 3-5 paciento vizitų. Gamyboje naudojamos pažangios technologijos suteikia galimybę net ir didelės apimties dantų vainikų defektus pašalinti ir atlikti protezavimą per ypač trumpą laiką.

SVARBU! Protezuojami gali būti tik tie dantys, kurių prognozė yra gera. Vadinasi:

  1. Protezuoti numatytoje srityje turi būti likęs pakankamas kiekis audinių, turi būti likusi galimybė pagaminti protezus (defekto riba turi būti virš dantenų).
  2. Dantų kanalų gydymas turi būti atliktas nepriekaištingai.
  3. Protezuojama sritis neturėtų būti pažeista periodonto ligų.

Dantų protezavimas išimamais protezais

Tais atvejais, kuomet dantų eilių defektai yra išties dideli, pacientui praradus tris ar daugiau dantų, gydymas naudojant tiltinius protezus yra labai sudėtingas, o kartais net ir neįmanomas. Tam tikros priežastys gali lemti, kad tokioje situacijoje negalima taikyti gydymo ir dantų eilių defektų šalinimo naudojant dantų implantus. Tokiu atveju, esant būtinybei atstatyti dantis, kad būtų pagerinta kramtymo funkcija, gydymas planuojamas naudojant išimamus protezus. Šie protezai gali būti keleto tipų:

  • daliniai išimami protezai (gydymas gali būti atliekamas, jei yra likusių dantų);
  • pilni išimami protezai (gydymas taikomas kai dantų visai nėra);
  • dengiantys išimami protezai (šio tipo protezai naudojami tuomet, kai jų bazė remiasi į po ja esantį implantą ar paliktą šaknį).

Šie protezai gaminami keletu skirtingų būdų: iš akrilo plastmasės arba su metaliniu karkasu (vadinamieji biugeliniai arba lanko atraminiai protezai).
Prie gretimų dantų dalinius išimamus protezus galima jungti kabliuku arba estetiškai atrodančiais užraktais. Pacientas turėtų žinoti, kad esama daugybės išimamų protezų modifikacijų, taip pat – kad pastarųjų efektyvumas atstatant kramtymo funkciją yra prastesnis. Išimami protezai turi būti intensyviau ir profesionaliau prižiūrimi. Paprastai šis gydymo būdas taikomas dėl to, kad reikalingos mažesnės investicijos, taip pat tais atvejais, kai dantų prognozė nėra aiški, arba kaip laikini protezai.