Endodontinis gydymas

Endodontija – graikų kilmės žodis, reiškiantis mokslą apie danties vidų, šaknies kanalų gydymą.
Endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanaluose ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Atlikus endodontinį gydymą ir kokybiškai atstačius danties vainiką, yra išsaugomas natūralus dantis, kuris atlieka kramtymo funkciją. Gydymo trukmė priklauso nuo susirgimo pobūdžio, gydytojo kvalifikacijos ir naudojamų technologijų.

Kada yra atliekamas endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas taikomas tuomet, kai šaknies kanalo pulpos audinius paveikia uždegimas ar infekcija ir įvyksta pulpos audinio žūtis. Kanalo uždegimas ar infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių: negydant danties ėduonies, dėl įtrūkimų dantų paviršiuje, traumų, ortodontinio gydymo, netinkamai atliktos danties gydymo kurios nors procedūros, netaisyklingo sukandimo.

Ką gali jausti pacientas, kai įvyksta danties pulpos uždegimas

Požymiai, kurie parodo, kad yra pažeisti danties pulpos audiniai: skausmas, kuris atsiranda valgant karštą ar šaltą maistą, vakare ar naktį prasidedantys skausmai, kartais atsiranda pojūtis lyg dantis būtų padidėjęs, pacientas negali sukąsti, audiniai aplink dantį paburksta. Kartais pacientas net negali nusakyti, kurį dantį jam skauda.Tačiau pravartu žinoti, kad šių simptomų gali ir nebūti.
Atsitikus bėdai, kai jau danties pulpa žuvusi, mūsų klinikoje kvalifikuotas gydytojas endodontas pasirengęs Jums padėti. Be to, pas mus atliekamas danties šaknų pergydymas, kai prieš tai dantis dėl tam tikrų priežasčių buvo nekokybiškai sugydytas.
Kvalifikuotas gydytojas endodontas dantų kanalus gydo pasitelkdamas naujausias technologijas ir aparatūrą: rentgeną, apekso lokatorių (šaknies viršūnės ieškiklį), mikroskopą, ultragarso aparatą, mašininius endodontinius instrumentus, koferdamo sistemą, karštos gutaperčos plombavimo sistemą taip pat naujausias ir kokybiškas medžiagas.
Tačiau kai kuriais atvejais endodontinis gydymas jau nebegelbsti ir tenka kreiptis į gydytojus chirurgus.