Profesionali burnos higiena

Profesionali burnos higiena – tai profesionalus apnašų ir akmenų valymas, burnos higienisto arba gydytojo odontologo kabinete. Procedūros metu profesionaliai nuvalomos kietosios ir minkštosios dantų apnašos, pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami dantų paviršiai, jei reikia, atliekamos mineralinių, gydomųjų medžiagų aplikacijos.
Šios procedūros metu specialistas taip pat nustato, kaip kokybiškai valotės dantis ir kokia yra aplink dantis esančių audinių būklė, ar jie neuždegiminiai, padeda išsirinkti tinkamas priemones individualiai burnos higienai atlikti.

Profesionalios burnos ertmės higienos metu naudojama speciali įranga, kuri leidžia pašalinti apnašas. Minkštosios apnašos šalinamos naudojant šepetėlius, kurių galvutės sukasi ratu ir taip gali nuvalyti net ir sunkiai pasiekiamas vietas. Kietieji akmenys šalinami ultragarsiniu aparatu arba kitais specialiais įrankiais, kurie taip pat gali padėti pasiekti sunkiai dantų šepetuku pasiekiamas vietas. Kai dantys nuvalomi, jie yra nupoliruojami, po procedūros burnos ertmėje jaučiamas šviežumas.

Pigmentinės dėmelės, kurios gali susidaryti nuo kavos, limonadų, kuriuose yra dažiklių, rūkymo bei alkoholio, gali būti šalinamos naudojant sodasrovę. Sumaišomas vandens ir sodos mišinys gali pašalinti net ir sunkiai pasiekiamas vietas.

Verta atminti, kad profesionalios burnos higienos prireikia prieš daugelio kitų odontologinių procedūrų atlikimą.
Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti mažiausiai 2 kartus per metus, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos kokybės, akmenų ir apnašų kaupimosi intensyvumo.