Terapinė odontologija

Terapinis dantų gydymas – tai nechirurginis pažeistų dantų gydymas, kuriuo siekiama išsaugoti sveikus ir stiprius dantis. Negydomas kariesas keičia estetinę dantų išvaizdą, pažeidžia danties nervą, gali sukelti dantenų ir kaulų pažeidimus. Tinkama ėduonies profilaktika ir anksti diagnozuota liga garantuoja greitesnį ir lengvesnį pažeistų dantų gydymą. Atliekame krūminių ir priekinių dantų plombavimą, atkuriame anatominę dantų formą ir funkcijas. Esant rimtiems karieso pažeidimams, atliekame dantų šaknų kanalų gydymą. Klinikoje naudojamos pažangios ir aukštus kokybės reikalavimus atitinkančios plombinės medžiagos. Ilgametę darbo patirtį turintys specialistai įvertins paciento dantų būklę ir pasiūlys konkrečiu atveju tinkamiausią gydymo būdą.

Kas yra dantų ėduonis?

Dantų ėduonis arba kariesas (lot. caries dentium) – tai kietųjų danties audinių progresuojantis irimas, kurį sukelia ant danties paviršiaus esančios rūgštys. Rūgštis išskiria angliavandenius skaidanti burnos mikroflora, esanti ant dantų paviršių susidariusiose apnašose. Minėtojo proceso metu vyksta emalio, dentino (rečiau – cemento) demineralizacija, t. y. kalcio jonai išplaunami iš kietųjų danties audinių.

Medikai teigia, kad dantų ėduonis yra labiausiai paplitusi dantų liga – net 99 % Lietuvos gyventojų kenčia dėl mažesnių ar didesnių ėduonies problemų. Ėduonis gali formuotis tiek sveikame, tiek plombuotame dantyje.

Keturios dantų ėduonis raidos stadijos

  • Kariozinė dėmė (Macula cariosa). Šioje raidos stadijoje pažeidžiamas emalis.
  • Paviršinis kariesas (Caries superficialis)
  • Vidurinysis kariesas (Caries media)
  • Gilusis kariesas (Caries profunda). Giliojo karieso stadijoje gali išsivystyti pulpito komplikacijos, kadangi į pulpos ertmę patenka uždegimą sukeliančių bakterijų.